_

آزمایشگاه صدر پیشرو در ارائه خدمات  خونگیری در منزل

خوشبختانه ارائه خدمات آزمایشگاهی مانند خونگیری و نمونه گیری در منزل و محل کار، دغدغه بسیاری از مردم را برای رفتن به آزمایشگاه برطرف نموده است. برخی از افراد به دلیل حجم کاری زیاد، دور بودن از آزمایشگاه مورد نظر،ترافیک شهری و مواردی از این قبیل ترجیح می دهند از انجام تست های لازم خودداری کنند. اما مهمترین مزیت نمونه گیری در منزل، مربوطه به مواردی است که افرا دبه دلیل بیماری های خاص یا کهولت سن قادر به رفتن به آزمایشگاه نیستند. برای مثال برای کسی که دچار شکستگی شدید در ناحیه ای از بدن بوده، افراد مبتلا به بیماری های سخت و… مراجعه به آزمایشگاه واقعا سخت است اما از سویی برای بررسی روند درمان، لازم است تست هایی را انجام دهند.

در این زمان است که نمونه گیری در منزل، اهمیت خود را نشان می دهد. همانگونه که می دانید امروزه در کشور ما آزمایشگاه ها زمینه جدید از فعالیت های خود را در قالب نمونه گیری در منزل شروع کرده اند. گروه آزمایشگاه های صدر نیز مفتخر است که در سطح استان به عنوان اولین آزمایشگاهی که خدمات مذکور را انجام میدهد، مطرح می گردد.

تلفن تماس و درخواست خونگیری در منزل و محل : 0414148

واحد نمونه گیری

خونگیری در منزل

چرا خونگیری و نمونه گیری در منزل و محل مهم است

با توجه به اینکه در عصر حاضر انسان ها به شدت درگیر زندگی روزمره و کار هستند لذا غالبا فرصت کافی برای رفتن به آزمایشگاه را ندارند. با نمونه گیری در منزل، ما این مشکل را حل کرده ایم. اما تقریبا همه افراد این سوال را از کارشناسان ما مطرح می کنند که چگونه نمونه گیری در منزل انجام شده و تضمین می کنید که دقت بالایی دارد؟ شما حق دارید نگران باشید چرا که نتیجه نمونه، شرایط سلامتی شما را تعیین می کند. در این مقاله شما می توانید با کیفیت نمونه گیری در منزل آشنا شوید. تقریبا برای همه ما پیش آمده است که برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مراجعه کنیم و خون بدهیم، اما گاهی اوقات به دلیل وجود مشکلاتی، فرد نمی تواند به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نماید، و از آزمایش در منزل استفاده می نماید. نحوه نمونه گیری آزمایش در منزل از جمله مواردی است که برای آزمایش در منزل مورد اهمیت می باشد و افراد زیادی هستند که در مورد این کار سوالات و ابهاماتی در ذهن خود دارند که در ادامه این مطالب به آنها خواهیم پرداخت. از جمله این ابهامات می توان به این موارد اشاره کرد که مثلا چرا خون به راحتی داخل سرنگ نمی‌آید یا به چه علت نتیجه آزمایش اشتباه است و باید مجدد آن را تکرار کنیم یا این ‌که چرا در بعضی مواقع دچار کبودی‌های شدید می‌شویم. همه این سوالات در نحوه نمونه گیری آزمایش در منزل برای شما به تفصیل شرح داده خواهد شد.

فرد آزمایش دهنده باید از شرایط مطلوب برخوردار باشد

از آنجا که شرایط فرد آزمایش‌ دهنده تاثیر به سزایی در نتیجه‌ آزمایش دارد باید تا حد امکان پیش از نمونه‌گیری از شرایط مطلوب برخوردار بود. این گفته‌ بسیار درستی است که با بهترین دستگاه‌ها و مواد و با مجرب ‌ترین کارکنان هم نمی‌ توان از یک نمونه‌ نادرست جواب درست به دست آورد. این در حالی است که بر اساس بررسی‌ ها، نتایج آزمایشگاهی در ۷۵ درصد تصمیم‌گیری ‌های پزشکان نقش دارد و این موضوع نشان می‌ دهد دقت فرد آزمایش ‌دهنده در رعایت شرایط درست تا چه حد اهمیت دارد.

البته بسته به نوع آزمایش شرایط مورد نظر فرق می‌ کند. مثلا پیش از خون گیری برای آزمایش‌ چربی‌ باید ۹ تا ۱۲ ساعت یا برای آزمایش آهن باید حدود ۱۲ ساعت ناشتا بود. همچنین برای برخی آزمایش ‌ها باید برای مدتی مصرف برخی غذا ها، مواد مکمل یا دارو ها را محدود یا قطع کرد، فعالیت محدود داشت یا این که ساعات خواب و بیداری را در نمونه‌ گیری لحاظ کرد.

نمونه گیری در خانه یک روش راحت و مقرون به صرفه برای آزمایش است. بسیاری از مردم ترجیح می دهند نمونه خون خود را در خانه بگیرند زیرا از اینکه مجبورند در ساعات کاری یا اول صبح به مطب مراجعه کنند، احساس خوبی ندارند. ممکن است که هر فردی دارای محدودیت های خاصی اعم از جسمی و زمانی باشد و نتواند حضورا به آزمایشگاه مراجعه کند تا آزمایش خود را بدهد. امروزه مخصوصا پس از همه گیری ویروس کرونا، نمونه گیری خون در منزل رایج شده است. مردم برای راحتی و ارتباط کمتر با محیط بیرون از این روش نمونه گیری استفاده می کنند و بسیاری هم از این روش رضایت کامل را دارند. به همین دلیل به مرور این امر در بین مردم رایج شده و رفت و آمد به آزمایشگاه ها کمتر اتفاق می افتد.

مزیت نمونه گیری خون در منزل این است که به شما امکان می دهد بدون ایجاد اختلال در زندگی، کنترل سلامت خود را در دست بگیرید. می توانید آزمایش را در آخر هفته ها، عصرها یا حتی شبانه انجام دهید و آن را برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه بفرستید. این می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی کند و همچنین نتایج بیشتری را از همان مقدار نمونه خون به شما ارائه دهد. یکی از خدماتی که گروه آزمایشگاه های صدر به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد، همین نمونه گیری خون در منزل است تا آسایش را برای بیماران خود فراهم کند. شما میتوانید ارتباط خود را با آزمایشگاه برقرار کنید و با همکاران ما برای قرار نمونه گیری هماهنگ کنید تا آزمایش شما در سریع ترین حالت ممکن انجام شود.

چه زمانی نیاز به آزمایش در منزل داریم؟

خیلی از افراد هستند که توانایی و شرایط مراجعه به آزمایشگاه برای انجام آزمایش خود را ندارند. به عنوان نمونه، افرادی که به تازگی عملی انجام داده اند، زنان باردار، معلولین؛ سالمندان و … این ها افرادی هستند که شاید حمل و نقل یا انتظار را نتوانند تحمل کنند. این امر باعث می شود که نمونه گیری و آزمایش در منزل گزینه بهتری برای آن ها باشد. افراد دیگری هم هستند که جز گزینه های بالا نیستند ولی وقت کافی برای مراجعه به آزمایشگاه را ندارند. به همین خاطر سرویس نمونه گیری خون در منزل گروه آزمایشگاه های صدر یکی از بهترین انتخاب هاست.

آزمایش در منزل چه آزمایشاتی را شامل می شود؟

طبق نسخه ای که پزشک برای شما نوشته است، تقریبا تمام آزمایشاتی که وجود دارد را میتوان در منزل یا محل کار انجام داد. شما باید هنگام درخواست با آزمایشگاه هماهنگ و نسخه خود را ارسال کنید تا به صورت کامل بررسی شود.

نمونه گیری خون در منزل با بیمه انجام می پذیرد؟

بیمه های تکمیلی و پایه شرایطی را برای شما فراهم می کند تا بخشی از هزینه را پرداخت نکنید. برای این امر فقط کافی است که هنگام هماهنگی برای وقت نمونه گیری در خانه، نوع بیمه خود را اعلام کنید تا کارهای آن توسط همکاران ما فراهم شود.

تفاوت آزمایش حضوری و نمونه گیری در منزل

آزمایش های خونی که در منزل انجام می دهید به اندازه آزمایش هایی که حضوری در کلینیک پزشکی، آزمایشگاه و یا بیمارستان انجام می دهید دقیق است. تمام پرسنل نمونه گیری در منزل با تجربه بوده و مجهز به تمام وسایل مورد نیاز برای نمونه گیری هستند. همچنین راهنمای جامع آشنایی با شرایط تست برای نتیجه صحیح آزمایش در سایت موجود می باشد. اگر دستورالعمل های راهنمای انجام آزمایش خود را به طور صحیح انجام دهید می توانید همان نتایجی را داشته باشید که اگر همان آزمایش را در محیط آزمایشگاه به صورت حضوری انجام می دادید.

یک سری قوانین وجود دارند که باید در نمونه گیری منزل دقت شود که عبارت است از:

  • حتما یک روز قبل از انجام نمونه گیری درخواست داده شود.
  • تست HPV ، ژنتیک و قارچ در محل انجام نمی شود.

نتیجه نمونه گیری خون در منزل

شما پس از اینکه همکاران ما نمونه گیری خون شما در محل و منزل انجام داده اند، به راحتی و بدون نیاز به اینکه به آزمایشگاه مراجعه کنید میتوانید به صورت آنلاین جواب خود را ببینید و پرینت کنید.

(نام کاربری = شماره پذیرش یا کد ملی و رمز = شماره اشتراک یا تلفن همراه ) و شما به وسیله آن در سایت آزمایشگاه صدر قسمت جوابدهی آنلاین صدر به جواب خود دسترسی پیدا خواهید کرد.